Kā mācāmies lidot...

Materiālu sagataves un metodiskais palīgs   lidoņu - propelleru izgatavošanai.  

Attēla augšpusē pa kreisi ir sagatavotie materiāli īstos izmēros spārnainā  lidoņa izgatavošanai. Atkarībā no sagatavju izmēriem, tieši vidū ir izborēti arī atbilstoša izmēra caurumi spārniņu iegriešanas stieņiem. Bildes vidū ir novietoti urbumiem atbilstoši stienīši, kuri  augšgalā būs jāizveido kā konusi, uz kuriem tiks stingri uzmaukts pats lidonis. Labajā pusē redzami samontētie darbi. Vairums no tiem, ar plaukstām ievilkti, lido dažādos augstumos un tālumos.  

Pats grūtākais darbs ir izveidot šo lidoņus spārniņu formas. Tas ir darbs, kas prasa pacietību un jau  zināmas prasmes - vispirms uzzīmēt formu un tad zāģēt, vīlēt un slīpēt. Zinot mūsu bērnu tieksmi aizmirst sakārtot darba vietu,  trīs darba etapu paraugi ir pieskrūvēti kopējai līstei, var teikt - arī kopturim.

Pirmais paraugs ir veltīts propellera formas uzzīmēšanai. Bildē nav redzami propellera gali, bet tie tur  ir precīzi uzzīmēti. Ir ievēroti arī spārniņu celšanās līniju knifi - virsmu un malu  taisnumi, slīpumi, noapaļojumi un saplūdumi.  

Otrais paraugs parāda, kā ar sīkzobu zāgi un dažādām vīlēm varam iegūt lidoņa formu. Finišs prasa nedaudz pastrādāt ar smilšpapīriem.

Trešais paraugs ir lidotspējīgs, bet labi noslēdz metodisko darbu, tāpēc arī  apzīmēts, aprakstīts un pieskrūvēts kompānijai. 

P.S. Es bieži  uzticēju saviem  censoņiem  paraugus ņemt līdzi uz mājām. Protams, gadījās arī atgādināt - stiep nu šurp! Es būtu priecīgs arī par zvanu - re, pie mums viņš bija iemidzis!
 29 387 388 vai vilnis.lak@inbox.lv Lai top!

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru