Darba vietas uz galda.

 Kokapstrādes roku darba palīgu vietas uz galda.

Ta ir sena  problēma - dzīvoklī  ēveļsolu neienesīsi. Ko darīt?  Lai kokmateriālu apstrādātu - sadalītu zāģējot, fotmu veidojot un gludunātu ēvelējot, vīlējot, slīpējot, arī konstrukcijas veidojot, vajag arī kalšānu un urbšanu. Protams, vairums šie gadijumi ir saistīti ar nelielu lietu taisīšanu un remontēšanu. Īpašs uzdevums ir piesaistīt bērnus pie nelieliem, bet interesantiem darbiem.

Joprojām turpinām meklējumus - kā izveidot miniatūrus ēveļsoliņus, vai vismaz ko līdzīgu. Nav tik vienkārši! Praktiski šo problēmu es un mani skolnieki un studenti risina jau sen. Skan jocīgi, bet no pagājušā gadsimta otrās puses, arī puses. Tas ir ap 1975 gadu.

Man, kā dažādu  kokapstrādes darbiem nepieciešamo darba rfīku un palīgu risinājumu kolekciju veidotājam, ir sakrājusies neliela pieredze un reāli paraugi.


Skats no gala. Uz galda novietojamo kokapstrādes darbu palīgu grupa. Ja rūpīgi skata, var saredzēt dažādus risinājumus. Katram ir sava jēga, apstrādājamo materialu var noturēt ar skrūvi - kā eveļsolā, var arī izmantot sviras, ķīļus, dažādas atsperes, pat auklas.


Skats no malas. Protams, labāk būtu vērot palīgus darba kustībās. Tie kas palīdzēja taisīt, var priecāties. Dažādie risinājumi ir saglabāti. Idejas vairums gadijunos strādā.  

Intereses pēc saskaitiju. Cik dažādi koku apstrāde rokdarbu risinājumu palīgu varētu būt? Ja sāk ar atstutējamo  palīgu darbam  plaukstā, līdz profesionālam ēveļsolam, vismaz deviņi tipi sanāk. Te ir tikai roku darbu pamatnes/palīgi uz galda.  

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru